Bírói székben a kormány 
Nyugodtan mondhatjuk, hogy a kormány hivatalos álláspontját képviselte a törvényjavaslatról szóló parlamenti vitában a Fidesz vezérszónoka, amikor azt állította: „Az MTV-székház 2006. őszi ostroma megrendezett politikai akció volt, hogy leplezze a Gyurcsány-korszak készülődő bukását." Lapunknak több jobboldali politikus nyilatkozott hasonlóan az elmúlt hónapokban, és jelezték, hogy köreikben általánosan elfogadott tézis, miszerint az MTV székházának ostroma és a későbbi utcai randalírozások hátterében titkosszolgálati akciók álltak.
Oszsza meg másokkal is
Ennek az összeesküvés-elméletnek az egyik politikai manifesztációjaként értékelhetjük, hogy a kormányfő Balsai István miniszterelnöki megbízottat kérte fel még májusban egy felülvizsgálati folyamat levezénylésére. Stábja nekilátott a tényfeltárásnak, és amint a fideszes képviselőtől megtudtuk, néhány hét múlva Orbán Viktor asztalán fekszik majd a jelentés.
Addig is a parlament tavaszi ülésszakának egyik hangzatos felütéseként Balsai benyújtotta az Országgyűlésnek a „2006. őszi tömegoszlatásokkal összefüggő elítélések orvoslásáról" szóló jogszabálytervezetet, amely kimondaná, hogy a bíróságnak ez év október 23-áig semmissé kell nyilvánítania azokat a rendőri jelentéseken és vallomásokon alapuló ítéleteket, amelyek ekkortájt születtek hivatalos személy elleni erőszak, rongálás, rendzavarás, garázdaság és veszélyes fenyegetés ügyében.
„A törvényjavaslat a rendőrség minden tagját megalázza, gyakorlatilag törvényi szintre emeli, hogy minden magyar rendőr hazudik, és hamis adatokat ad ki hivatalos okiratként" - nyilatkozta Harangozó Tamás, az MSZP országgyűlési képviselője, aki szerint a javaslat alapjaiban rengeti meg a társada¬¬lom bizalmát a független ügyészségben és a bíróságokban is.
Úgy véli, a Fidesz szándéka azt elhitetni, hogy 2006-ban diktatúra volt Magyarországon, és a „független igazságszolgáltatás koncepciós pereket folytatott le". Azért is nagy az áthallás, mert utoljára az 1956-os forradalom és szabadságharc áldozataival összefüggésben születtek semmisségi törvények hazánkban.
Balsai úgy nyilatkozott lapunknak: vizsgálataik alapján jutottak arra a következtetésre, hogy 2006-ban „kibicsaklott a jogállami igazságszolgáltatás", hiszen „mindenki tudja, hogy olyan ítéletek születtek, amelyeket meg kell változtatni".
A miniszterelnöki megbízott nem aggódik a bírói függetlenség elvének sérülése miatt, meglátása szerint a bíróság az államszervezet része, és amit a törvény reá ró, azt jogalkalmazóként szépen végrehajtja.
A teljes cikk a Hetek hetilapban olvasható.
forrás és szerző : hetek.hu / Szobota Zoltán
Az eredeti írás itt olvasható
|