Új királya lesz Magyarországnak?
A Szent Korona a Parlamentben
Fotó: STOP/Völgyi Attila
Miután hétfőn Habsburg Ottó személyében elhunyt az utolsó olyan ember, aki igényt tarthatott a magyar trónra, megnéztük, milyen jelöltek várják sorukat a Szent Korona előtt.
Oszsza meg másokkal is
Ugyan a hétfőn elhunyt Habsburg Ottó már 1961-ben lemondott az osztrák - és egyben a magyar - trónról, a lemondás jogérvényességét akkoriban is sokan vitatták. Ottó persze elsősorban nem azért mondott le, mert nem akart király lenni, hiszen ki ne akarna? Nem, ő inkább azzal volt elfoglalva, hogy a sok évtizedes száműzetés után végre hazatérhessen Ausztriába, ahol sárga a sör és virsli a virsli. Már akkoriban is a legkülönfélébb bolondok a legváltozatosabb indokokkal követelték maguknak a magyar trónt, ám a helyzet azóta csak eszkalálódott.
Trónkövetelők sokasága toporog a Szent Korona előtt, koronapróbára várva, vagy jár kanosszát térden csúszva. Lehetetlen is felsorolni mindenkit, ám egy válogatást az alkalom mindenképp megér.
Itt van elsőként I. Levente, apostoli magyar király, aki önmagát a szerény "minden magyarok és Európa királya" címmel tisztelte meg. Önbevallása szerint a Levente házat 2008 január elsejei trónralépésével alapította meg. Most végre a koronázásra is sor kerülhet, amit Őfelsége, Levente a Szentatyával szeretne végrehajtatni, természetesen a Szent Koronával, a Szent István Bazilikában, csak hogy tényleg mindenben legyen egy szent is.
Sok magyarral egyetemben Levente urunk Madeleine svéd hercegnőt óhajtja feleségnek, ám ezt még bukhatja nagy királyunk. Gusztáv király lánya ugyanis egy egyszerű ügyvéddel jár jegyben.
Leendő királyunknak rendeletei is vannak, nem is akármilyenek. Első körben megelégedne azzal, ha a Kárpát-medence lakosságát 25 millióra duzzasztanánk, második körben azonban már azt szeretné, ha feldolgoznánk a magyar GDP-t 800 milliárd euróra. Ez körülbelül a jelenlegi hazai össztermék tízszerese, bár ha beleszámoljuk a 15 milliónyi Levente-gyereket, már csak ötször ennyit kell majd dolgoznunk.
Második jelöltünk Árpádházi Daka József, művésznevén I. József király. József urunk tavaly mellékelt egy levelet az Országgyűlésnek, amelyben leírja, hogy őt Horthy Miklós 1944 június 25-én, a legnagyobb titokban királlyá koronázta. Egyben fel is szólította a kormányt, hogy hívja össze az Országgyűlést, a végrehajtó hatalmat pedig azonnal adja át neki. Jogalapnak természetesen egy olyan magyarázatot adott, amelyben tetszőleges sorrendben szerepelnek az "ősi jogrend", "előjog" és az "érvényét vesztette" kifejezések.
A Magyarok Világszövetsége azonban nem vette jó néven, hogy József az ő fejlécüket nyomta rá kérelmére, ezért azon nyomban el is határolódtak az első árpádházitól, akibe III. András óta belefutottunk.
forrás és szerző : stop / KZs
Az eredeti írás itt olvasható
|