IT, Mobil : Itt az új iWiW őrület! - Próbálta már? |
Itt az új iWiW őrület! - Próbálta már?
2009.05.02. 07:32
A legnépszerűbb magyar kapcsolati oldal április elején dizájnt váltott, majd 22-én utat nyitott az iWiW-re fejlesztett alkalmazásoknak. A próbálkozás máris sikeresnek tekinthető, hiszen akad olyan lehetőség, amelyet néhány nap alatt kétszázezernél is többen tettek magukévá. És ez tényleg még csak a kezdet.
Komolyabb csinnadratta nélkül, rövid versengést, és szolid díjkiosztót követően indult útjára az legnépszerűbb magyarországi kapcsolati portál legújabb életfázisa. Pedig az iWiW-kritikusok által régen várt fejleményről beszélhetünk: a kapcsolati oldalt bírálók szerint már évekkel ezelőtt meg kellett volna engedniük az üzemeltetőknek, hogy bárki alkalmazásokat fejleszthessen az ismerőskereső portálhoz.
A nyitás meglehetősen sokáig tartott, de a lényeg, hogy immár az iWiW is nagykorúvá lett, és elkezdte tudni mindazt, amire a hasonló, külhoni felületek már régen képesek. Máskülönben sem lehetett már halogatni az előrelépést, hiszen a Facebook főként a fiatalabbak között magabiztos tempóban veszi át a magyar portál helyét.
A premierre 26 alkalmazás készült el, ám nem mind származik külső forrásból, mivel néhányukat az Origo fejlesztette. A szakemberek azonban arra számítanak, hogy ha a programozók, no és a közösség erre fogékony része elsajátítja az új technológiát, akkor tömegesen jelenhetnek meg a iWiW-re szabott alkalmazások.
Szűk egy hét után nagyjából látható, hogy mely próbálkozások lesznek hosszabb távon is sikeresek, és melyek hullanak majd bele az érdektelenség sűrű, sötét csöndjébe. Egyértelmű győztes a Csajok és pasik című társkereső lehetőség, illetve a Világvándor, amely közösségi produkcióvá emeli az utazási, nyaralási élményeket. Jól megy az össznépi Sudoku játék, a Zenedoboz és a Mit hallgatok zenei program, valamint a PetFarm, az iWiW belső tamagocsija, no és az iWorld, amely a virtuális világok használóinak lehet ismerős.
Csalódást keltett ellenben a Joshi Bharat „klub", amely eddig ezernél kevesebb felhasználót vonzott, de nem fut túl jól a belső hírszolgálat, a Hírfüggő sem: úgy tűnik, az iWiW polgárok ilyesféle szükségleteiket szívesebben elégítik ki a kapcsolati oldalon kívül eső online világban. (A Hírfüggőben egyébiránt elérhetőek a Heti Válasz Online cikkei is.)
Az abszolút győztes az Egymás szemében című alkalmazás, amelyet néhány nap alatt 210 ezernél is többen adtak hozzá iWiW-es adatlapjukhoz. A programocska lényege, hogy név nélkül mondhatunk vélemény ismerőseinkről, illetve az általuk rólunk alkotott véleményt is viszontláthatjuk. Ha elindítjuk a szoftvert, akkor automatikusan kérdéseket tesz föl a kapcsolati hálónkból véletlenszerűen kiválasztott személyekről. Nem kell túl bonyolult kérdőívre gondolni: X. kedves? Y. jól néz ki? Z. képben van? Kreatív? Humoros? - efféle felvetésekre kell válaszolnunk, s a feleleteink 0 és 5 közötti pontot érnek. Ismerősünk mindebből annyit tapasztal, hogy valaki 5 pontra értékelte a kreativitását, vagy 0-ra a humorérzékét.
Borítékolható, hogy a no name csipkelődés hamarosan össznépi tevékenységgé növi ki magát, ennél veszélytelenebbül ugyanis sehol máshol nem adhatjuk ki, ami embertársainkkal kapcsolatban a szívünket nyomja.
forrás : hetivalasz.hu
|