Erkölcs és Közélet… A Magyar Köztársaság ( a harmadik) a rendszerváltozás után tizennyolc évvel talán nagykorúnak mondható, de a társadalom a mélységekbe sülyedt, mondhatni apátiában leledzik. A környező országokhoz viszonyítva, mondhatni szomszédainknak is, nálunk a legmagasabb az adó és a járulékok terhe. Tapasztaljuk, az állam rossz gazda, nem beszlve a felelőtlen politikusokról, akik eladósították az országot, a vidék viszonylatában megszüntettek iskolákat, óvodákat, megszüntettek kórházakat és vasútvonalakat.
Ennek köszönhetően, mind a vállalkozások, legyen a kis vagy közepes, az önkormányzatok egyre több hitelt voltak kénytelenek felvenni. Bár Gyurcsány Úr kijelentette, hogy el lehet menni az országból, minek köszönhetően egyre több vállalkozás teszi át székhelyét a szomszédos Szlovákiába és Romániába.
Az Önkormányzatok mivel teljesen eladósodtak, adósság államányuk az ezer milliárd forintot is meghaladja, kezdik felélni ingatlan és zöldvagyonukat, már szinte semmijük sincs. Ezzel párhuzamosan a gazdaság mélyhűtött állapotban stagnál, az adósság napról-napra nő. Jelenleg egy hangos morális és gazdasági válságot él az ország, amiből csak nagyon lassú kilábalás látszik és ennek ideje minimum 15-20 év.
Az elmúlt majd húsz tanulságait a rendszerváltó és politikai elitnek le kellene vonni és távozni a hatalomból. Igaz nem csak a politikai, de a szellemi elit is lejáratta magát, bár a nagyobb felelősség a politikai elité. Az elmút 18 évben országrombolás, népbutítás, folyt ebben az országban! Ez pedig a szellemi elit felelőssége, mivel nem tudta vagy nem akarta kontrolálni a politikai hatalmat. A rendszerváltáskori éllovas országból sereghajtók lettünk, de talán még annál is lejebb tartunk! Kialakult egy országos középszerüség:
Úgy gondolom, hogy a demokráciába vetett hitet, csak a szabad viták, melyek a törvényekhez, elvekhez való állandó ragaszkodás erősítheti. Ennek megfelelően el kell jutni odáig, hogy a képviselők ne élvezzenek semmiféle előjogot, mint a mentelmi, elszámolás nélkül ne kaphassanak semmilyen költségtérítést, stb. Az előjogok véleményem a demokrácia halálához vezetnek, amelytől már nem állunk oly messze.
A társadalomnak el kéne már jutni odáig, hogy olyan embereket válasszanak meg képviselőknek, akár parlamenti vagy önkormányzati, akik nem csak beülnek az adott intézménybe és felmarkolják, ami „jár” nekik, hanem olyanokat, akik valóban tesznek az országért, az emberekért. Igen a morál az erkölcs fontos és végre ennek kellene előtérbe kerülni. Csak az erkölcs szilárdsága tud olyan képességeket nyújtani, hogy az emberek hite megszilárduljon egy demokráciában! El kell érni, hogy a képviselő Urak és Hölgyek vállalják a felelősséget azért amit csináltak, illetve azért amit nem!
A következő választásokig alig két esztendő van hátra, nem tudom ki vagy melyik párt kerül hatalomra, de egy biztos, hogy kompromisszumra kell jusson a másik kettővel vagy hárommal! Igaz nagyon nehéz dolga az eljövő kormánynak, akkor, ha tenni is akar valamit a felemelkedésért és nem azt folytatja, ami eddig történt. Elsődleges dolga kell legyen, hogy helyre állítsa a munka és a munkás becsületét! Meg kell szüntesse a korrupciót és annak melegágyát az úgymond közbeszerzést.
Végezetül még annyi megjegyzésem lenne, hogy politikai elitünk tanulja meg, hogy az országot kockáztatni semmiért nem szabad, továbbá azt is meg kell tanulja, hogy ezt az országot és a népét szolgálniuk kell, mert azért lettek megválasztva!
|
Ha a nagybetűs közéletről beszélünk, akkor azt tudom mondani, hogy ez a legszemetebb dolog, ami 1990. óta folyik ebben az országban!
Nap mint halljuk, hogy ma ez, holnap az a politikus, önkormányzati képviselő, polgármester, illetve helyettes polgármester bukik, veszik őket őrizetbe.
Aztán az ügymenet végén csak arra leszünk figyelemmel, hogy nem ítélték el, mert nem bűnözött, megtévesztették, mellé nyúlt a rendőrség.....
Az ellenzék fenyegeti a kormányt, kormánypártot, a jelenlegi kormány, anno fenyegette az előző kormányt, illetve tagjait, ha mi oda kerülünk lesz felelősségre vonás.
Milyen érdekes az évek telnek, a rendszerváltozása óta eltelt majdnem húsz év, de mindez idáig egyetlen "hatalmat" betöltő embert, sőt minisztereit sem vonták felelelősségre, akik esetleg tehetnek arról a helyzetről, ami mára kialakult!
"Tisztelt" elitünk jártatja a száját a Parlamentben, a sajtóban, a képes médiában, ugyanakkor egymás melett ülnek a "kocsmában" söröznek és jókat röhögnek, hogy megint bedobtunk egy csontot a a társadalomnak, amin csámcsogni fogynak egy-két hónapig és nem fognak azzal foglalkozni, ami valóban probléma ebben az országban!