WikiLeaks: Politikai játékszernek használta Orbán az orosz gázvezetéket 
Orbánnak is megtetszett a Déli Áramlat
Bár éveken át keményen támadta a Fidesz és Orbán Viktor a Déli Áramlat gázvezeték támogatása miatt az MSZP-s kormányokat, egy, a WikiLeaks által kiszivárogtatott diplomáciai távirat szerint Orbán amerikai diplomatáknak elismerte, hogy ő is szükségesnek tartja a vezeték megépítését. Orbán a távirat szerint azt mondta, a Fidesz harcossága ellenére hasonló politikát folytatna ebben az ügyben, mint a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány.
Börtönország 
Mellém áll a zebránál egy kedélyes ember, s azt kérdezi mennyi az idő. Megmondom neki, de nem nagyon figyel rá, inkább beszélgetni szeretne. El is mondja azonnal, - míg a piros zöldre vált, - hogy tegnap szabadult a börtönből, eddig összesen 18 évet ült. Közben áttérünk a villamosmegállóhoz s mivel ott is várakozni kell a járgányra, folytatja a "életrajzát". A 18 évet nem egyhuzamban töltötte a börtönben és nem nagy bűnökért, a Parlamentet még nem lopta el, mondja nevetve, - még nem, - de mást mindent. Szorosabbra fogom a táskámat és hallgatom tovább, mert nem jön az egyes.
WikiLeaks: újabb bizonyíték a Kubatov-listákra? 
Az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének több, még a 2006-os választási kampány idején küldött és most a WikiLeaks által nyilvánosságra hozott táviratában is utalás történik arra, hogy a Fidesz valamilyen adatbázis segítségével kereste fel a választókat.
WikiLeaks: Bejárják Európát a magyar emberkereskedők 
Kis családi vállalkozások működtetik a magyarországi emberkereskedelmet, a bűnbandák főleg Nyugat- és Dél-Európába visznek prostituáltnak szánt nőket - derül ki abból a 2010-es érzékenynek minősített jelentésből, amelyet az USA budapesti nagykövetsége készített. Magyarország több emberkereskedelemmel foglalkozó amerikai jelentésben is szerepel, az egyik szerint a 2009-ben Svájcba hurcolt prostitáltak több mint kétharmada magyar roma volt.
A kisebbség is kapitalizmusban él, vagy nem? 
A nyári hónapokban a vajdasági magyarság közéletében számos kényes kérdést megvillantó vita folyt a Magyar Nemzeti Tanács ösztöndíjprogramjáról. A magyar kormány bőkezű támogatásának köszönve (650 ezer euró) ugyanis 500 vajdasági magyar elsőéves egyetemista nyerhet havi 130 euró ösztöndíjat, ha szerbiai felsőoktatási intézményekben kezdik stúdiumaikat. Az egyébként hasznos kezdeményezésről a vitát a Magyar Nemzeti Tanács pontozási rendszere robbantotta ki: külön magas pontszámot kapnak azok a jelentkezők, akik feliratkoztak a kisebbségi választói névjegyzékre. A pályázati mércék szerint ez 25 pontot tesz ki, ami szinte behozhatatlan előnyt jelent.
|