Igazolt önkormányzati bőkezűség Zuglóban
2011.05.03. 05:55
Bőkezűen áldoz a Papcsák Ferenc korábbi elszámoltatási kormánybiztos vezette Zugló önkormányzata tudományra és művelődésre, különféle ügyek "szervezésére" és "bonyolítására". Legalábbis ez derül ki a Magyar Narancs összeállításából, amely sorra vette, hogy ez elmúlt hónapokban a hivatalosan kikért teljesítésigazolások alapján mire fizetett ki milliókat a városrész külsős szerződések alapján.<br><br>
Oszsza meg másokkal is
A hetilap emlékeztetett: Papcsák egy interjúban nemrég nehezményezte a helyi LMP-s Várnai Lászlónak a szerződéseket firtató tényfeltárását, mondván: "ki sem kérte a teljesítésigazolásokat, pedig nélkülük meg sem ítélhető az ügy." Várnai ezután kikérte az iratokat - ezekből szemezgetett a Narancs.
Figyelemre méltó például a Zugló a Nemzetért című tudományos konferenciasorozat szervezői által végzett munka - az erről benyújtott teljesítményigazolások és a kifizetett összegek alapján mindenképp. Ezzel a kerület vezetése Kun Miklós történészt bízta meg, akinek az önkormányzat által közpénzből fizetett feladatai közé tartozott a Zuglóval első hallásra kevéssé összekapcsolható Polgárosodás Modernkori Kutatóközpont megalapításának előkészítése is. A Népszava is beszámolt arról, hogy ezekre a feladatokra négy hónapra kötött szerződéseket a kerület: Kun Béla unokájával havi 400 ezer, egy-egy munkatársával pedig havi 250, illetve 350 ezer forint értékben, vagyis összesen 4 millió forintért.
Ennek teljesítésigazolásait ismertetve a Narancs kiemelte, hogy a három megbízott négy órát töltött az egyik januári konferencia felszólalói "életrajzának áttekintésével". Hárman öt alkalommal számolták el az internetes megjelenés kidolgozását és kezelését, ami egy egyszerű Facebook-profil elkészítését, frissítését takarta. A konferenciához kapcsolódóan - melyen mindössze Kun Miklós beszélgetett Pálinkás József MTA-elnökkel és hozzászólhatott Tokody Ilona operaénekes illetve a konferenciasorozat szervezőjeként is közreműködő Gál Ferenc, a Hittudományi Főiskola rektora - témaegyeztetés háromszor, a témakörök elkészítése kétszer vált szükségessé, négyszer pedig a forrásanyagok beszerzésén dolgoztak.
Bár Kun és segítői szerződése március végéig szólt, bízhattak abban, hogy hasonló tudományos munkára később is kapnak felkérést. Elszámolásaik szerint már január elején kitalálták egész évre a témákat: áprilisban a gazdaságról, júniusban és júliusban meg nem határozott más témákról terveztek kerekasztal beszélgetést, decemberre pedig "a történelem és a karácsony" témáját kívánták körbejárni a meghívandó vendégekkel. A hármak a teljesítményigazolások alapján ellátták a konferenciához kapcsolódó sajtóegyeztetést is, miközben az önkormányzatnak három kommunikációs cég is dolgozik külsős szerződéssel, ezek közül kettőnek feladata a konferenciák szervezésében való közreműködés.
A Magyar Narancs további kommunikációs, tanácsadói és ügyvédi megbízási szerződésekről valamint ezek teljesítésigazolásairól számolt be, úgy összegezve a megállapításokat: az önkormányzatnak csak a cikkben vázolt szerződései havonta közel öt és fél millió forintba kerültek és egy részükkel a polgármester közeli munkatársait jutalmazták. Ez pedig nem maradt következmények nélkül - hívta fel a figyelmet a lap, emlékeztetve arra, hogy Papcsák rágalmazásért feljelentette az LMP-s Várnai Lászlót és Schiffer Andrást.
forrás és szerző : L.T. / Népszava
Az eredeti írás itt olvasható
|