Előtérben ! : Újabb színvonalas Orbán-Gyurcsány csörte, ezúttal a Facebookon |
Újabb színvonalas Orbán-Gyurcsány csörte, ezúttal a Facebookon
2011.02.28. 05:21

Gyurcsány Ferenc szerint Orbán Viktor is felelős az államadósság elmúlt időszakban tapasztalt növekedéséért - derül ki abból a válaszból, amelyben a volt kormányfő reagál a Facebookon a miniszterelnök csütörtöki bejegyzésére, amelyben Orbán Viktor az előző korszak veszedelmes örökségének nevezte Magyarország "irtózatos államadósságát".
Oszsza meg másokkal is
Gyurcsány Ferenc önmagával való szembenézésre szólítja fel Orbán Viktort, aki szerinte "mindig élen járt a költekezésben vagy annak támogatásában, és érdemben soha nem mert támogatni vagy kezdeményezni népszerűtlen kiadáscsökkentést".
Gyurcsány kérdései
Gyurcsány kérdések formájában szembesíti Orbán Viktort egyebek mellett azzal: igaz-e, hogy az első Orbán-kormány emelte 2001-ben egyes köztisztviselők bérét 70 százalékkal; hogy olyan lakástámogatási programot indítottak el, amely több mint 300 milliárd forint költségvetési támogatást igényelt; helytálló-e az állítás, miszerint a költséges infrastrukturális beruházásokat költségvetési trükkel az államháztartáson kívülre helyezték, és így próbálták meg kozmetikázni a hiányt; kiszámították-e, hogy az Orbán-kormány 2001-2002-ben összességében mintegy 450 milliárd forint költségvetésbe tartósan beépülő extrahiányt hagyott utódaira, ami nyolc év alatt 12 százalékpont államadósság-növekedést jelentett volna, ha az utódok nem igazítják ki a költségvetést; megszavazta-e a Fidesz a 13. havi nyugdíjat, amely minden évben háromszázmilliárd forintba kerül?
A Fidesz támogatta-e a parlamentben a közalkalmazottak 2002-ben elhatározott 50 százalékos béremelését, kifogásolta-e a plusz egyhavi családi pótlékot, ellene szavazott-e a 2006-os adócsökkentési programnak, illetve támogatta-e 2006-tól a költségvetési hiány és az államadósság növekedését megállítani célzó kiigazítási lépéseket? - kérdezi a szocialista politikus.
Röpködnek a százmilliárdok
Összefoglalásképpen azt írja: Orbán Viktor 2001-2002-ben "felelőtlenül 450 milliárd forint túlköltésről döntött", Medgyessy Péter kormányának száznapos programjai 850 milliárd forintos lyukat ütöttek a költségvetésen, az ő 2006-os áfacsökkentése 200 milliárd forint bevételtől fosztotta meg a költségvetést, a mostani kormányfő 2010-ben kezdeményezett adócsökkentő programja évente 600 milliárd forintba kerül.
Hozzáteszi: "2006-tól radikálisan csökkentettem a hiányt, 2008-ra elértük a 3,8 százalékot, 2008 ősze után beterjesztettem a válságkezelés további kiadáscsökkentést jelentő első két csomagját", Orbán Viktor és pártja azonban minden lépését elutasította, és Bajnai Gordon akkori miniszterelnököt sem támogatta, aki 2009 tavaszától további költségcsökkentő programokat jelentett be a sikeres válságkezelés érdekében.

Fotó: Stiller Ákos
A kormányfő szerint az előző korszak veszedelmes öröksége Magyarország "irtózatos államadóssága", amelyet már az idei évben minden eszközzel le kell csökkenteni. Orbán Viktor a Facebookon közzétett csütörtöki bejegyzésében azt írta: "hadat üzenünk az államadósságnak".
A miniszterelnök a munkahely és a megélhetés témakörében neki feltett kérdésekre úgy válaszolt: a magyar gazdaság talpra állításának, az új munkahelyek teremtésének legfőbb akadálya ma az "irtózatos államadósság", amely az előző korszak veszedelmes öröksége. "Olyan, mintha egy legyengült, térdre roskadt embernek úgy kéne fölállni a földről, hogy egy félmázsás cementes zsákot is a vállára tesznek" - fogalmazott.
Kifejtette: több mint kétezer milliárd forintot kell csak idén a hitelek törlesztésére költenünk, "amiből egyébként új munkahelyeket hozhatnánk létre". Ezért Magyarország államadósságát szerinte már az idei évben minden eszközzel le kell csökkenteni.
Orbán és a motor
Orbán Viktor szerint a több munkahely és a gazdasági növekedés hozza el a magasabb béreket és a jobb munkafeltételeket is. Új munkahelyeket pedig elsősorban a hazai kis- és középvállalkozások tudnak teremteni, hiszen ma is ők adnak munkát a legtöbb embernek. Ezért indították el - folytatta - az Új Széchenyi Tervet, amely a magyar vállalkozásokat erősíti, és így a munkahelyteremtés motorja lesz. Ugyanezt a célt szolgálja az adócsökkentés, az alacsony társasági adó és jövedelemadó bevezetése, számos kisadó eltörlése, az adózás egészének egyszerűsítse - sorolta.
"Mindenkit vissza akarunk hozni a legális munka világába, aki munkaképes" - jelentette ki, hozzátéve, hogy az alacsonyabb képzettségűek vagy szakképzetlenek számára az új közmunkaprogramok jelentik majd a munkába állás lehetőségét. Továbbra is várják azokat a nagy világcégeket, amelyek a legfejlettebb technológiákat akarják Magyarországra hozni. Hamarosan elindul a gyártás a kecskeméti Mercedes-gyárban, és a győri Audi-gyár bővítése nyomán is több ezer új munkahely jön majd létre - emlékeztetett.
A cél az, hogy a Magyarországra települő nemzetközi nagyvállalatok magyar alvállalkozókkal, magyar beszállítókkal dolgozzanak - írta, hozzáfűzve: a közmunkaprogramok, az Új Széchenyi Terv, a duális szakképzés bevezetésétől azt várják, hogy mozgásba hozzák a gazdaságot, és így 2014-ig fokozatosan elérhetővé válik 300 ezer új munkahely megteremtése.
Fidesz: Gyurcsány legyen szerény
A Fidesz szerint indokolt lenne a szerénység és a visszahúzódás Gyurcsány Ferenc részéről, "hiszen aki össze-vissza hazudott a magyar embereknek, aki eladósította és a tönk szélére sodorta az országot, az inkább maradjon csendben". A vezető kormánypárt parlamenti frakciója így kommentálta a volt miniszterelnök Facebook-bejegyzését.
"Gyurcsány Ferencet és korrupt pártját a választók elég egyértelműen csendre intették, jó lenne, ha ezt végre Gyurcsány Ferenc is tudomásul venné" - áll a Fidesz közleményében. Hozzáteszik: Gyurcsány Ferenc szavaira majd csak akkor lesznek kíváncsiak, amikor az illetékes parlamenti vizsgáló albizottság előtt kell számot adnia Magyarország eladósításáról.
(Forrás: MTI/FH/Hírszerző)
Az eredeti írás itt olvasható
|