KŐKOBAKI
KŐKOBAKI

Kőkemény - Magyar valóság


Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
gmail
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
naptár
2024. November
HKSCPSV
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
<<   >>
 
várható időjárás
Hőtérkép
 
látogatók
Indulás: 2006-02-11
 
hír doboz

 

 

PageRank

 

 

 
névnap kereső
Írj be egy nevet
vagy névtöredéket:

 
a szabad szoftver

linux
uhu
ubuntu
wikipedia
FAQ

 
képeslap küldők

egyedülálló
a galéria
ezek várnak rád
a babaszoba

 

 

 

 

Irányítószám kereső

település neve:
 

                       websas.hu

 

 

                    

 
IT, Mobil
IT, Mobil : A spirálfüzetnek vége

A spirálfüzetnek vége

  2011.02.22. 05:54

 

Letölteni, telepíteni, frissíteni, leszedni, megint letölteni, megint telepíteni. Az asztali szoftverek még mindig nagyok és drágák, ügyelni kell a frissítésekre és a vírusokra. Szerencsére van egy rakás webes alkalmazás, amelyek bárhonnan kényelmesen elérhetők. Megnéztük a tennivalókat és feljegyzéseket kezelő portálokat.
 


Oszsza meg másokkal is
Bookmark and Share

Szeretem a jó minőségű papír jegyzettömböket, de sohasem lesznek olyan praktikusak, mint a digitális jegyzetek. A spirálfüzet korszakának véget vetettek az okostelefonok és a webes szolgáltatások, amelyekkel már nem kínszenvedés a tennivalók menedzselgetése és a jegyzetek szinkronizálása. Ezeket szinte lehetetlen megoldani okostelefon nélkül, ami mindig nálunk van, fényképeket is fűzhetünk vele a listáinkhoz, és hangosan berreg, ha azonnal elintézendő feladat vár ránk.

Ingyenes szolgáltatásokat kerestem, de ez nem jött össze, mindegyik portál csak az alapfunkciókat adja oda bárkinek, az igazán hasznos extrákat az előfizetőknek tartogatják.

Nincs benne kakaó

Megkerülhetetlen a Remember The Milk , amit az Indexben is többen használnak. A portál magyar nyelvű, fontosság szerint rendszerezi a tennivalókat, és rövid feljegyzések elmentésére nagyon jó. Az extra információk, például a témához kapcsolódó képek és linkek mentése már körülményesen megoldható. Itt az ingyenes szolgáltatások közül csak a legfontosabbak hiányoznak, az évente 25 dollárba kerülő pro verzióval lehet iPhone-ra, Androidra, Blackberryre vagy Outlookra szinkronizálni a feladatokat.
 

kép=
 

A Remember The Milk sok webes szolgáltatással összeköthető, például beépül a Netvibes és az iGoogle portálokba, de ennél is fontosabb, hogy a Twitterünkről küldhetünk feladatokat és fogadhatunk figyelmeztetéseket is. Így nem feltétlenül kell pro előfizetés, hiszen számos Twitter-kliens van mobilra, persze a mikroblog messze nem ideális platform a tennivalók kezelésére.

A profi önmenedzselőknek szánt Toodledo is csak a legegyszerűbb funkciót, a fontosság szerint rangsorolt tennivalólistát adja ingyen. A portál kinézete pocsék a sok színátmenetes fejléctől, de a Remember The Milkkel ellentétben itt részfeladatok is rögzíthetők (pl. adott ügyben kikkel kell tárgyalni), ami nagy előny.
 

kép=
 

A csoportos munkáért, a munkafolyamat teljes titkosításáért, használati statisztikákért évente 15 dollárt kell kipengetni. Kétszer ennyiért, évi 30 dollárért 5 GB tárhelyet is adnak, tehát a projektekhez tartozó fájlok is elmenthetők. Kérdés, hogy megér-e 15 dollárt az 5 GB-os tárhely, amikor a Google 6 dollárért 20 GB-ot ad.

Extrákkal kiegészítve már elég jó eszköz a Toodledo. Átlátható a tennivalók rangsora, és ha nem tudjuk, mibe vágjunk bele, egy időzítő segítségével kioszthatunk magunknak néhány feladatot, ami belefér a következő 1 órába. Van alkalmazás iPadra és iPhone-ra, ők is összekötötték a feladatlistát a Twitterrel. A papírhoz ragaszkodó konzervatív munkavállalók pedig a 110 legfontosabb tennivalót tudják kinyomtatni egy A4-es lapra, amit apró füzetté lehet összehajtogatni.

Titkos küldetés

Nemcsak a tudúkezelési buzgalmat, de még az életkedvet is simán elveszi egy rossz interfész. A Picobeat nevű alkalmazásra a Chrome alkalmazásboltjában bukkantam rá, és nagyon csalogató volt az ikonja.

Apróság, hogy a dizájn a Windows 2000-et és az Outlookot idézi, mert ettől még lehetne jó online szervezőportál. Az viszont már nagyon zavaró, hogy az új feladatokat nem a felső menüben, hanem a bal alsó sarokban kell megadni. Ezt nem elrejteni kéne, hanem a szemünk elé tolni. Teljesen kaotikus az interfész, a nyitóképernyőn jobbra van a feladatlista, a feladatok menüjében már balra van a kategóriák listája, a naptárban megint jobb oldalon van a lista. Biztosan hozzá lehet szokni, de csak mazochistáknak ajánlanám.

Végtelen jegyzetek

A Diigo annyiban különbözik az eddig említett példáktól, hogy tennivalókat egyáltalán nem kezel. Digitális jegyzetelésre jó, a Diigo kiegészít a Remember The Milket. Ha telepítjük a böngészőre a Diigo eszköztárát, akkor négyféle színnel emelhetünk ki szöveget, megjegyzést fűzhetünk hozzá. Természetesen minden ilyen tartalom megjelenik a webes könyvtárunkban.
 

kép=
 

Internet Explorerben és Firefoxban a weboldakról teljes képernyőmentés készíthető, a Chrome-os verziót most fejlesztik. A Diigo-ban elmentett tartalmak még a Google találati listáján is megjelennek, ha aktiváljuk ezt a funkciót. Az ingyenes androidos alkalmazással mobillal készített fényképeket, linkeket és saját sms-einket is elmenthetjük a weben tárolt jegyzetek közé.

Az ingyenes változatban hirdetések jelennek meg, és havonta csak öt weboldal teljes tartalma menthető el, a többi weboldalnak csak az url-je kerül a jegyzetbe. Ráadásul csak öt weboldalról készíthetünk képernyőmentést és évente csak ezer szövegkiemelésünk lehet. Az utóbbi már az évi 20 dolláros Basic hozzáféréssel is végtelen. Évi 40 dollárért mindent korlátlanul megtehetünk, és terméktámogatást is kapunk.

Dizájnos vágódeszka

A Springpad furcsa módon keveri a tennivalókat a jegyzetekkel. A szolgáltatást alapvetően jegyzetelésre találták ki, a böngészőbe épülő modullal gyorsan elmenthetjük egy weboldal linkjét, sőt azt rögtön a telefonunkra is küldhetjük. Androidos mobilon a link az értesítési területen jelenik meg, így nagyobb az esélye annak, hogy nem feledkezünk meg róla. A mobilról fényképet, földrajzi koordinátát, zenei albumok és más termékeket menthetünk el a kívánságlistánkra.
 

kép=
 

A jegyzetek mappákba rendezhetők, így könnyen különválogathatjuk a recepteket, a lakásfelújítással kapcsolatos ötleteket és a munkánkat segítő információkat. Minden mappához tartozik egy virtuális tábla, amelyen áttekinthetjük, átrendezhetjük a jegyzeteinket. Ez nem olyan profi, mint a Microsoft OneNote szoftver, de annak az ingyenes webes változatánál sokkal jobb.

Bár vannak riasztások és feladatlisták a Springpaden, ez elég nehézkesen kezelhető, erre inkább a Toodledo-t vagy a Remember The Milket használnám.

Platformfüggetlen platform

Az Evernote hasonlít a Springpadre, de nem annyira látványos az interfésze és mások az eszközei. Ez a legteljesebb szolgáltatás, használható a weben, van Macre és Windowsra letölthető szoftveres változata, mindegyik jelentős okostelefonra van kliens. Az Evernote több tucat más szoftverrel és szolgáltatással köthető össze, például horribilis 90 eurós éves díjért elő lehet fizetni a Nozbe feladatkezelőjére, amibe beemelhetők az Evernote-jegyzetek.
 

kép=
 

Az Evernote a weboldalaknak nemcsak a linkjét menti el, hanem igény esetén a tartalmát is. A jegyzetekhez hangfájlt, képet és pdf-et csatolhatunk. Bár a jegyzetekhez nem tartozik feladatkezelő, a szövegekbe beilleszthetünk gombokat, amelyeket kipipálhatunk, ha elvégeztük a mellé írt feladatot.

Természetesen az ingyenes változat korlátozott képességű, havonta csak 60 MB-ot lehet feltölteni, és hirdetések jelennek meg a felületén. Havi öt dollárért megszabadulhatunk a reklámoktól, pdf-ek tartalmában lehet keresni, és az előfizető kiemelt terméktámogatást kap.

Pénzt vagy programot?

A webes feladatkezelés nagyon előnyös, mert a projektjeinket bárhol elérjük, és könnyen készíthetünk feljegyzéseket. Az ingyenes funkciók azonban nem elegendők, és jól meg kell gondolni, hogy milyen extráért fizetünk ki évi 40-90 eurót.

forrás és szerző : index.hu / Tóth Balázs


Az eredeti írás itt olvasható

Még nincs hozzászólás.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást.
 

 
         
 

 

Beszéljünk Róla

Friss bejegyzések
Friss hozzászólások
 
rövid üzenetek
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 

 

 

 

 

 

linkek

 

pihenés

belföld
hungexpo
kontinensek
szállás ajánló
utazom

Sárospatak, Rákóczipanzió

 


 

Lottó-Totó


 
 

 
Google
 

    Harcolj a spam ellen! Katt ide!

                  

 
Tartalom

A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?    *****    Will Vandom Rajongói Oldala &#9829; nosztalgia W.I.T.C.H. a javából, 2006 óta &#9829; Te még emlékszel?    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek bele kell néznie. Tedd meg te is, én segítek értelmezni! Kattints! Várlak    *****    Nagyon részletes születési horoszkóp + 3 éves elõrejelzés + kötetlen idejû beszélgetés diplomás asztrológussal! Kattints