Betart a Fidesz ott, ahol nincs narancsuralom
2010.10.21. 05:39
Szegeden a múlt héten alakult meg a városi képviselőtestület, és már akkor kiderült, hogy a szocialista polgármesternek nem lesz könnyű a helybéliek érdekét szolgálni. A kormánypárt helyi prominensei azonban több más településen is akadályozzák a munkát, vagy az ott élőket igyekeznek politikai ütközeteikhez bábként használni.
Oszsza meg másokkal is
Bohózatba illik az, ami október 3-a óta Esztergomban történt. Meggyes Tamás, a város volt polgármestere napokon át nem volt hajlandó elfogadni a választás eredményét, így utóda, Tétényi Éva az esztergomi Széchenyi téren, a kávézó előtt egy asztalnál látott munkához. Meggyes, aki parlamenti képviselő, csalást emlegetett, azt hangoztatta, "bűnben fogant hatalomszerzés történt Esztergomban". Feljelentett, és azt hajtogatta, hogy összeesküdtek ellene és karaktergyilkosság áldozata lett A Figyelőnetnek arról is beszélt, hogy szerinte a testület elég stabil ahhoz, hogy megőrizze az eddigi eredményeket és "ne engedjük, hogy bárki a piszkos kezét a város pénzére tegye." A hivatalos átadás-átvétel előtt nem adta át a polgármesteri szobát a szavazatok csaknem kétharmadával megválasztott utódának. Később ezt mégis megtette, viszont egy hét haladékot kért egy másik, ugyancsak általa használt helyiség kiürítésére. Időközben állítólag Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes elbeszélgetett a Fidesz számára is egyre kínosabbá váló képviselővel.
Szombathelyen rendhagyó módon, a megválasztott szocialista képviselők nélkül alakult meg a közgyűlés a múlt héten. A fideszesek ugyanis úgy határoztak, hogy Puskás Tivadar polgármester és a kormánypárti képviselők a városháza előtt felállított színpadon tegyék le az esküt, a "színjáték" ellen távolmaradással tiltakoztak a szocialisták. Czeglédy Csaba, az MSZP frakcióvezetője közölte, azzal még egyetértettek volna, hogy a polgármester ünnepélyes keretek között iktassák be tisztségébe, azzal viszont nem tudtak azonosulni, hogy a képviselők "az utcán" tegyenek esküt és vegyék át mandátumukat.
Kónyban a helyi képviselő-testület felmentette tisztségéből az iskolaigazgatót, aki az azóta elhíresült, szeptember elején nyilvánosságra került hangfelvétel szerint polgármester-jelöltként arról beszélt, "meg kell fogni egy ÁSZ-vizsgálattal" a jelenlegi településvezetőt. A hangfelvételen az iskolaigazgató mellett Ágoston Tamás, egy másik helyi politikus is beszélt, aki a napokban gyertyás demonstrációt szervezett az iskola elé, hogy az igazgatót védje. Aller Imre, település újraválasztott polgármestere, akit a választások előtt a vizsgálattal akartak ellehetetleníteni, függetlenként győzött, ám a megyei közgyűlésbe MSZP-listán jutott be. A kampányban ezért próbálták meg ellene fideszes ismeretségüket felhasználni az ellenfelek. A Fidesz egyébként még a választás előtt "kilépett" a hangfelvételen szereplő két jelölt mögül.
Nem alakíthatnak külön frakciókat az ellenzékiek Erzsébetvárosban, ugyanis a 11 fős Fidesz-KDNP képviselőcsoporton kívül más nem érte el a kerület - eddig is érvényben lévő - szabályzata szerinti 3 fős frakcióalakítási minimumot - mondta lapunk kérdésére Vattamány Zsolt fideszes polgármester. A frakción kívüliek - két MSZP-s, egy jobbikos, egy LMP-s, illetve egy-egy helyi szervezet jelöltjeként bejutott politikus - kapnak azonban önálló irodát, személyzetet és tagságot a szombaton megválasztott bizottságokban. A korábbi 7 helyett 3 bizottság - mind jobboldali elnökkel - alakult és az egykori 9 helyett 5 tanácsnok lesz, de az ő személyükről még nincs döntés.
Népszava-információ
|